Środowiskowe spotkanie noworoczne w szkole w Słowiku


9 stycznia w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Słowiku z inicjatywy dyrektora szkoły Ewy Osówniak odbyło się spotkanie noworoczne dla środowiska lokalnego.

– Swoją obecnością zaszczyciła nas Wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek. Była to pierwsza wizyta Pani Wójt w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości byli również Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Marek Telenda, przyjaciel szkoły Piotr Patora, radni Rady Gminy Zgierz, sołtysi okolicznych wsi oraz rodzice i dziadkowie naszych dzieci – relacjonuje Marietta Maciak, nauczycielka w ZSG w Słowiku.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Uczniowie klasy III Gimnazjum i klasy III Szkoły Podstawowej przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. W scenariuszu zawarto ciekawe informacje o tym, jak obchodzi się święta i jakie są zwyczaje w innych krajach na świecie. Przedstawiono również potrawy wigilijne i tradycje związane z ich przygotowywaniem. Nad oprawą muzyczną czuwał Wiktor Kaźmierczak, który dyryguje chórem szkolnym „Słowikowe Trele”. Głównym reżyserem przedstawienia o tej tematyce była tradycyjnie Mariola Szczepaniak, w tym roku we współpracy z Jolantą Gąsienica - Mikołajczyk. W programie zaprezentowały się również dzieci z klas I-II, które przygotowały występ pod okiem wychowawczyń: Katarzyny Adamskiej, Alicji Nyczaj-Matusiak i Renaty Król. Daria i Klaudia Wlazło z klasy IV grały kolędy na fletach, a Weronika Kozak z klasy I na keyboardzie. Dekorację wykonali uczniowie klasy III Gimnazjum pod okiem Grażyny Kuś. W czasie uroczystości przyjaciel szkoły - Piotr Patora wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i wręczył prezenty uczniom osiągającym szczególne osiągnięcia sportowe. Program zachwycił zgromadzoną w sali gimnastycznej publiczność. Po przedstawieniu był czas na rozmowy przy świątecznym stole.

ZSG w Słowiku
Data publikacji: 2015-01-16 13:18