GMINA ZGIERZ
Gminaofertyurzadbipprzetargi
2011.12.04 Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Łagiewnikach Nowych

Mikołajki, mikołajki. Prezenty, słodkości, wesoła zabawa. Szczególnie cieszą się najmłodsze pociechy, dla których wszelkie niespodzianki pachną nowością, a czas adwentu jest oczekiwaniem na Świętego Mikołaja, gwiazdki i puszysty śnieg.

Od Mikołajek zaczynamy czekać na te jedyne w roku, wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, których magia powoli nas ogarnia.

Mikołajki świętowaliśmy tradycyjnie w świetlicy wiejskiej w Łagiewnikach Nowych. Zorganizowane zostały 4 grudnia przez Samorząd Wiejski Łagiewnik Nowych oraz GOK w Dzierżąznej.

Z nadzieją czekaliśmy na wszelkie pociechy. Najwięcej było maluszków, którzy przyszli wraz z rodzicami. Zapowiadało się na naprawdę rodzinną zabawę.

Atrakcją dnia było przedstawienie w wykonaniu kukiełkowego Teatru „Pacuś”. „Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem” to historia o Kubusiu Wszędobylskim, który przygotowuje się do przyjścia Świętego Mikołaja. Zabawne perypetie, dowcipne sytuacje i dialogi sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy wesołego Kubusia. W chwili, kiedy Kubuś doczekał się przyjścia Gwiazdora, rozległy się brawa i oklaski, a nasza wesoła publiczność otrzymała słodki poczęstunek.

Kubuś Kubusiem, pacynki pacynkami, ale cóż to za Mikołajki bez prawdziwego Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów? Kulminacyjnym punktem imprezy było oczywiście pojawienie się tak dobrze wszystkim znanej postaci z białą brodą, która wszystkim dzieciom rozdała upominki.

W radosnym nastroju rozeszliśmy się do domów, aby razem z rodziną czekać na Gwiazdkowe niespodzianki.

 

 

  2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 001.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 002.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 003.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 004.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 005.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 006.jpg 2011.12.04 Mikolajki w swietlicy wiejskiej w Lagiewnikach Nowych - 007.jpg

Pierwsza strona Menu: