GMINA ZGIERZ
Gminaofertyurzadbipprzetargi
2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dąbrówce Wielkiej

Andrzejkowe abrakadabra

Wróżby, czary, magia. Tajemnicze mikstury, wosk przelewany przez klucz, wypatrywanie w kartach nadchodzącego szczęścia, poszukiwanie w horoskopach zwiastunów przyszłych wydarzeń.

Andrzejkowe czary mają wielowiekową tradycję, sięgającą czasów pogańskich. Panny pragnące szybko wydać się za mąż z niecierpliwością oczekiwały magicznych oznak dotyczących wyboru kandydata na męża. Pomysły na wróżby zdumiewają niekiedy swą oryginalnością. Ot, choćby gąsior z zawiązaną głową wpuszczony do izby - panna, którą uszczypnął szybko miała doczekać się rychłego zamążpójścia.

Dziś, tak jak i dawniej, andrzejki są niezłą okazją do śmiechu i wspólnej zabawy. Zainteresowanie wróżbami nie maleje.

Taki bogaty w horoskopy, wróżby i przepowiednie wieczór andrzejkowy został zorganizowany 26 listopada w sali OSP w Dąbrówce Wielkiej przez: Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce, Wójta Gminy Zgierz, Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej, Ochotniczą Straż Pożarną w Dąbrówce, Miejsko-Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Zgierzu oraz Regionalny Związek Rolników, Kołek i Organizacji Rolniczych w Łodzi.

Część oficjalną rozpoczęły powitania i przemówienia lokalnej władzy. Miłym akcentem było złożenie życzeń imieninowych solenizantom, w tym Wójtowi Gminy Zgierz Zdzisławowi Rembiszowi, który zgodnie z tradycją imprez gminnych, wręczył drobny upominek gospodyniom wieczoru.

Magiczne wróżenie rozpoczęliśmy od przelewania wosku, aby zgodnie z tradycją odczytać z kształtu cienia na ścianie swoją przyszłość. Kącik z horoskopami obfitował w rozmaite przepowiednie, cieszące się dużym powodzeniem. O tym, jaki będzie 2012 rok mogliśmy przekonać się z horoskopu indiańskiego, mongolskiego, cygańskiego lub tęczowego. Kącik andrzejkowych wróżb cieszył się dużym powodzeniem.

Nie zabrakło oczywiście smacznego poczęstunku i świetnej zabawy, poprowadzonej przez Zespół Szedar ze Szczawina. Oprócz znanych i lubianych piosenek, ciekawej oprawy muzycznej, zespół przygotował interesujące konkursy, np. drużynowe przeciąganie sznurka czy przebieranie się w zwariowane stroje w trakcie wspólnego tańca. Wesoły kankan wszystkich wprawił w radosny nastrój, a taniec paralityka jak zwykle wywołał dużo śmiechu.

Dziękujemy wszystkim za udane Andrzejki Gminne.

GOK 

 

2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 001.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 002.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 003.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 004.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 005.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 006.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 007.jpg 2011.11.26 Andrzejki Gminne w sali OSP w Dabrowce Wielkiej - 008.jpg

Pierwsza strona Menu: