Spotkanie wigilijne nauczycieli - emerytów


 
Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

Tradycja jest najważniejsza. Tak uważają nauczyciele emeryci z Koła ZNP w Gminie Zgierz i tradycyjnie zebrali się na uroczystej wigilii w restauracji „TABB-u” w Zgierzu.

Przy świecach i pięknie zastawionych stołach czuć było atmosferę świąt, a życzeniom nie było końca. Ciepłe i dobre słowa usłyszeliśmy od zaproszonych gości: Zdzisława Rembisza – Wójta Gminy Zgierz, Grażyny Pisarskiej – Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Zgierzu, Cezarego Piotrowskiego – Kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu i Jadwigi Karmańskiej – przewodniczącej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Zgierzu.

Dzielenie się opłatkiem i wspólnie zaśpiewana najpiękniejsza polska kolęda „Bóg się rodzi” dostarczyły osobistych przeżyć.

Na stołach pojawiły się kolejno wigilijne potrawy. Tradycyjnie był śledź, zupa grzybowa, karp, kapusta z grochem i pyszne pierogi z grzybami. Ciasta podane na wielkich półmiskach przyciągały wzrok i kusiły różnorodnością. Nie zabrakło też kompotu z suszonych owoców, kawy i herbaty.

Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów ZNP w Gminie Zgierz Barbara Maciak podsumowała działalność zarządu w 2011 r., podziękowała wszystkim za współpracę i poinformowała, że do chorych koleżanek pojadą delegacje z opłatkiem i życzeniami.

Jak zawsze podczas wigilii zbierano do koszyczka pieniądze na karmę dla zwierząt w zgierskim schronisku w myśl hasła „Pozwólmy im przetrwać zimę”.

Zapach świec, kolędy płynące z głośnika, uśmiech na twarzach - to była godzina magii. Zapomnieliśmy o codzienności, szczęśliwi, że mogliśmy być razem.

Barbara Maciak
Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów ZNP w Gminie Zgierz

Data publikacji: 2011-12-20 13:12