Mieszkańcy Rosanowa mają własną świetlicę


27 listopada na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego w Rosanowie otwarto nowo powstałą świetlicę wiejską. To kolejne miejsce służące integracji społeczności lokalnej w Gminie Zgierz, sfinansowane ze środków zewnętrznych.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanym przez Gminę Zgierz pieniądzom unijnym. Na budowę świetlicy w Rosanowie wydano ponad 400 tysięcy złotych, z czego ponad 186 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach inwestycji wybudowany został budynek świetlicy oraz zaplecza sportowego, wykonano zewnętrzną instalację sanitarną i wodociągową oraz instalacje wewnętrzne: ogrzewania, wentylacji, sanitarną i elektryczną. W świetlicy organizowane będą spotkania mieszkańców, zebrania, imprezy okolicznościowe i integracyjne oraz pikniki.

Świetlica otwarta została przez symboliczne przecięcie wstęgi. Ceremonii tej dokonali: Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Maria Kaczorowska, Bożenna Kacprzak - mieszkanka Rosanowa, Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz oraz nowo wybrany Radny Rady Gminy Zgierz z okręgu Rosanów - Marek Telenda. Proboszcz parafii w Grotnikach o. Krzysztof Jezierski słowami modlitwy i poświęceniem obiektu dopełnił ceremonii otwarcia.Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali znaczenie i rolę integracji środowisk lokalnych oraz gratulowali nowego obiektu na terenie Gminy Zgierz.

Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Maria Kaczorowska podkreśliła, że Gmina Zgierz przoduje w ilości zrealizowanych projektów dofinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

– Należy tylko pogratulować mieszkańcom Gminy Zgierz tak dobrego gospodarza, jakim jest Wójt Zdzisław Rembisz – powiedziała Maria Kaczorowska. – To dzięki dobrej współpracy Wójta i pracowników UGZ z Urzędem Marszałkowskim jako jednostką pośredniczącą w przyznawaniu dofinansowania unijnego, Gmina Zgierz może poszczycić się kolejną inwestycją wspartą przez Unię Europejską. Budowa świetlicy wiejskiej w Rosanowie to 26 projekt realizowany w ramach PROW, na który Gmina Zgierz otrzymała dofinansowanie.

Wręczając Wójtowi Rembiszowi symboliczny upominek w postaci długopisu i pióra, Maria Kaczorowska życzyła mu podpisania wielu kolejnych umów na dofinansowanie projektów.

Zrealizowanej z sukcesem inwestycji pogratulował Wójtowi również Radny-elekt Marek Telenda oraz mieszkaniec gminy Przemysław Skupiński.

Za dotychczasową współpracę z Radą Gminy Zgierz podziękował Paweł Pietrzak - Radny Rady Gminy Zgierz w kadencji 2010-2014.

W otwarciu świetlicy uczestniczyli również mieszkańcy Rosanowa, pracownicy Urzędu Gminy Zgierz i jednostek organizacyjnych gminy oraz wykonawca inwestycji.

M.K.
Data publikacji: 2014-11-27 15:38