Ostatki w Dąbrówce Wielkiej


1 marca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wielkiej odbyły się Ostatki Gminne połączone z Gminnym Dniem Kobiet. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Zgierz, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Wielkiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej.

W imprezie uczestniczyli: Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Zastępca Wójta Gminy Zgierz Marek Kominiak, Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Mirosław Burzyński, radni Rady Gminy Zgierz, Przewodniczący Rady Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi Krzysztof Banasiak, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury UGZ Wioleta Głowacka oraz przedstawiciele gminnych KGW, OSP i sponsorzy imprezy.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Po powitaniu gości przez Dyrektor GOK Barbarę Polasińską, która poprowadziła oficjalną część imprezy, panowie złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Pięknych życzeń nie było końca. Wójt Gminy Zgierz wraz ze swoim zastępcą przekazali na ręce Przewodniczącej KGW w Dąbrówce Wielkiej Beaty Stańczyk kwiaty i upominek z życzeniami dla wszystkich pań. Był również okazały kosz rozmaitości od Wicestarosty Zgierskiego. Bukiety kwiatów trafiły także do Dyrektor GOK oraz Przewodniczącej Miejsko-Gminnej Rady KGW w Zgierzu Haliny Szymańskiej. Wręczyli je: Przewodniczący Rady Gminy Zgierz oraz Przewodniczący Rady RZRKiOR.

Część oficjalną imprezy uświetnił koncert w wykonaniu połączonych orkiestr dętych: Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezin pod kierunkiem kapelmistrza Radosława Szymczyka.

GOK przygotował wiele atrakcji i konkursów na ten karnawałowy wieczór. Na imprezie królowały fantazyjne przebrania, niektórych gości trudno było rozpoznać. W konkursie na najlepiej przebraną grupę KGW, po burzliwych obradach prowadzonych przez Wioletę Głowacką, jury ogłosiło jednomyślny werdykt. Zwyciężyły panie z KGW z Rosanowa przebrane za kibiców.

Impreza należała do udanych i z pewnością będzie wspominana długo z dozą humoru i radości.

W.G.
Data publikacji: 2014-03-07 13:34