Gminna Choinka w Giecznie


Grudzień, pomimo, że jest to miesiąc zimowy, obfituje w wydarzenia pełne ciepła i radości. Jednym z nich jest „Choinka” dla dzieci z terenu gminy, organizowana co roku w innej szkole. W tym roku impreza odbyła się 7 grudnia w gościnnych progach Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Giecznie.


Aby przejść do galerii, kliknij na zdjęcie

W świątecznie przystrojonej sali gimnastycznej zebrało się około 150 dzieci. Gości powitała wicedyrektor szkoły Sabina Szymańska. Samorząd gminny reprezentowali: Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Mirosław Burzyński, Kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych Cezary Piotrowski oraz pracownik Referatu Bożena Frank.

Imprezę choinkową rozpoczął występ szkolnego chóru z Gieczna, prowadzonego przez Grzegorza Turczyńskiego. Chór zaprezentował wiązankę kolęd. Następnie dzieci i dorośli obejrzeli spektakl pt. „Pinokio” Teatru MER z Łodzi.

Po przedstawieniu Wójt i Przewodniczący Rady Gminy podziękowali wszystkim osobom, które przygotowywały imprezę i wręczyli im słodkie upominki, a wszystkim dzieciom i dorosłym zgromadzonym w sali złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

Na zakończenie imprezy zgromadzone na sali dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Były konkursy i prezenty.

Data publikacji: 2013-12-10 10:34