Nowy rok szkolny pełen jubileuszyKliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

3 września na szkolnych korytarzach znów zagościł gwar i śmiech uczniów. Wakacyjne wspomnienia przerwał pierwszy dzwonek, który zapraszał na apel. W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Słowiku apel miał szczególną oprawę za sprawą jubileuszu pracy zawodowej dyrektor szkoły.

Ogromną niespodziankę sprawiły Ewie Osówniak władze gminy oraz społeczność szkolna. Z okazji 30-lecia pracy zawodowej przygotowano dla pani dyrektor specjalny program artystyczny, kalendarz prezentujący jej przebieg pracy oraz tort w kształcie książki. Były też serdeczne życzenia z okazałymi bukietami kwiatów od Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza i Kierownika Referatu Edukacji i Spraw Społecznych UGZ Cezarego Piotrowskiego oraz uczniów i pracowników szkoły.

- Pani Ewa Osówniak od 30 lat nieprzerwanie związana jest ze szkołą w Słowiku. Tutaj rozpoczynała swoją drogę zawodową. Przez te lata doskonaliła swój warsztat zawodowy, zdobywała kolejne uprawnienia. Osiągnęła wszystkie możliwe szczeble kariery nauczycielskiej. Dziś jest także ekspertem na liście Ministra Edukacji Narodowej, zasiada w komisjach kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o kolejny stopień awansu zawodowego – zaznaczył Cezary Piotrowski.

Dyrektor E. Osówniak nie kryła wzruszenia. Dziękując za pamięć dodała, że nie tylko ona obchodzi w tym roku okrągły jubileusz pracy zawodowej, ale również Cezary Piotrowski – od początku kariery zawodowej związany z placówkami oświatowymi w gminie Zgierz, dziś sprawujący stanowisko kierownicze w Urzędzie Gminy, dbając o rozwój edukacji na naszym terenie.

Na tym nie koniec jubileuszy w gminie Zgierz. Także Krystyna Wojtczak - Dyrektor Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej w tym samym czasie rozpoczynała swoją drogę zawodową. – W przyszłym roku nasz Dom Dziecka obchodzi 60-lecie istnienia. Ja pracuję tu 30 lat. Niesamowite, jak ten czas szybko mija – powiedziała K. Wojtczak przyjmując życzenia i kwiaty od władz samorządowych gminy, którzy odwiedzili 3 września placówkę w Dąbrówce.

 


------

Podczas apelu inaugurującego nowy rok szkolny w ZSG w Słowiku Wójt Gminy Zgierz oraz Kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych pogratulowali wybitnych osiągnięć sportowych Mirosławie Rajtar, nauczycielce wychowania fizycznego w ZSG w Słowiku. Jest ona Mistrzynią Polski w pływaniu nauczycieli i pracowników oświaty, zwyciężczynią wielu zawodów sportowych i czołową sportsmenką świata w tej kategorii.


-----

Nowy rok szkolny niesie za sobą wiele wyzwań i obowiązków. Wszystkim uczniom życzymy zatem zapału do pracy w ciągu nadchodzących dziesięciu miesięcy oraz cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

KALENDARZ SZKOLNY:
zimowa przerwa świąteczna: 23-31 grudnia 2012 r.
ferie zimowe w woj. łódzkim: 11-24 lutego 2013 r.
wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca – 2 kwietnia 2013 r.
zakończenie roku szkolnego: 28 czerwca 2013 r.
ferie letnie: 29 czerwca – 31 sierpnia 2013 r.

 

M.K.

Data publikacji: 2012-09-04 11:33