Spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich


5 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz odbyło się spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki KGW z terenu gminy Zgierz, władze samorządowe oraz urzędnicy, którzy współpracują z kołami.Przejdź do galerii zdjęć tutaj


Ustępujący Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz składając życzenia świąteczno-noworoczne podziękował Kołom Gospodyń Wiejskich za wieloletnią współpracę przy realizacji wielu przedsięwzięć oraz uroczystości gminnych. Życzył wytrwałości w urzeczywistnianiu kolejnych projektów i inicjatyw przyczyniających się do krzewienia kultury i tradycji lokalnej.

Życzenia złożyli również: Przewodniczącą Miejsko-Gminnej Rady KGW w Zgierzu Halina Szymańska, Przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Łodzi Zofia Wąsicka, Zastępca Wójta Gminy Zgierz Marek Kominiak, Skarbnik Gminy Zgierz Ewa Kubiak, Sekretarz Gminy Zgierz Bogusława Szczecińska, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury UGZ Wioleta Głowacka oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Barbara Polasińska.

Uczestnicy spotkania po wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem zasiedli do wigilijnego stołu. Królowały na nim tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez KGW z Jedlicza, Rosanowa i Proboszczewic. Stoły pięknie udekorowały panie z KGW w Łagiewnikach Nowych. Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Rozmawiano o kultywowanych zwyczajach wigilijnych, śpiewano kolędy. Była to też dobra okazja do wymiany przepisów na świąteczne potrawy.

M.K.
Data publikacji: 2014-12-05 15:18