Warsztaty plastyczne i spotkanie opłatkowe w Jedliczu A


9 grudnia 2013 r. w Świetlicy Wiejskiej w Jedliczu A odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne połączone ze spotkaniem opłatkowym. Uczestniczyły w nich panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Jedliczu i Grotnikach – Ustroniu, dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Grotnikach oraz sołtysi obu miejscowości.


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

Wśród gości byli: Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Zastępca Wójta Marek Kominiak, Radny Rady Gminy z okręgu Ustronia i Jedlicz Janusz Chaber oraz pracownicy Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury Urzędu Gminy: Kierownik Wioleta Głowacka i Maciej Wrzesiński.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęły życzenia świąteczne złożone wspólnie przez Wójta Gminy, Przewodniczącą KGW w Jedliczu Janinę Podstawkę oraz Sołtysa Sołectwa Jedlicze A i zarazem gospodarza świetlicy Zbigniewa Dratkowicza. Następnie dzieci otrzymały słodkie upominki – czekoladowe Mikołaje, wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, po czym zasiedli do wigilijnego stołu.

Po wspólnej wieczerzy rozpoczęły się warsztaty prowadzone nieodpłatnie przez Prezes Fundacji ONE Annę Tuckendorf. Panie z kół zajęły się przygotowaniem świątecznych ozdób, a dzieci i młodzież wykonywały ozdobne pudełeczka na drobne upominki. Jednak po pewnym czasie obie grupy „wymieszały się” i wspólnie rozwijały umiejętności plastyczne.

Zarówno spotkanie opłatkowe, jak i warsztaty były znakomitą okazją do międzypokoleniowej integracji mieszkańców gminy oraz ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu.

Artykuły do zorganizowania spotkania opłatkowego i zrealizowania warsztatów sfinansował Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz. Poczęstunek przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Jedliczu i Grotnikach – Ustroniu, a koordynacją całości zajął się Referat Rozwoju, Promocji i Kultury.

M.W.
Data publikacji: 2013-12-10 15:08