Gminne Andrzejki w UstroniuKliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

Andrzejki to czas radosnych i pełnych zabaw spotkań. Wszyscy, którzy w tym czasie tęsknią za niepowtarzalną atmosferą andrzejkowych imprez chcą ponownie przenieść się do czasów beztroskich zabaw i prywatek.

Dzień 24 listopada 2012 roku uczestnikom Gminnych Andrzejek zostanie na długo w pamięci. W tym roku spotkaliśmy się w gościnnych progach Centrum Kultury w Ustroniu. Magiczny wieczór Andrzejkowy prowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej rozpoczął się odczytaniem zabawnego regulaminu imprezy, który przeniósł nas do świata konkursów i wróżb. I zaczęło się…

Poziom rywalizacji narastał z konkursu na konkurs. Imprezowe rodziny prześcigały się w wyprawie do cyrku, gdzie można było podziwiać słonia, który „nie należał do rodziny”. Polonez w wykonaniu tańczących panów przebranych za panie tak rozśmieszył wszystkich, że oklaskom nie było końca. Zbieranie spinaczy od bielizny też okazało się nie lada wyzwaniem. Furorę jednak zrobiło wybieranie Twarzy Andrzejki i Andrzeja imprezy Andrzejkowej. Uczestnicy tego zadania musieli się bardzo starać, ponieważ to publiczność rozbawiona do łez swoimi oklaskami decydowała o werdykcie. Oczywiście sprostali, wykazując się nie lada odwagą.

Aby tradycji stało się zadość podczas wieczoru nie zabrakło lania wosku, balonowych wróżb oraz horoskopów.

Atrakcyjne nagrody oraz dobra zabawa zachęciły uczestników ostatniego konkursu, w którym popisywali się tańcem na parkiecie.

Organizatorami Andrzejek byli: Koło Gospodyń Wiejskich Grotniki-Ustronie, Wójt Gminy Zgierz, Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej, Ochotnicza Straż Pożarna Ustronie-Grotniki oraz Referat Rozwoju, Promocji i Kultury Urzędu Gminy Zgierz.

Beata Stańczyk
Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej

Data publikacji: 2012-11-30 10:46