Lekcje europejskie w Szczawinie


 
Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

7 listopada 2011 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczawinie odbyły się lekcje o Parlamencie Europejskim dla uczniów gimnazjum. Poprowadził je Tomasz Dominiak z biura poselskiego Joanny Skrzydlewskiej.
 
Uczniowie dowiedzieli się o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz pracy jego przewodniczącego i posłów.
Prace Parlamentu Europejskiego mają duże znaczenie, ponieważ decyzje dotyczące nowych przepisów europejskich w wielu obszarach polityki są podejmowane wspólnie przez Parlament i Radę Ministrów reprezentującą państwa członkowskie. Parlament odgrywa czynną rolę w sporządzaniu projektów legislacyjnych mających wpływ na codzienne życie obywateli.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację o Parlamencie Europejskim. Na zakończenie zadawali pytania dotyczące np. pracy posła.
 
Lekcja ta była z pewnością pogłębieniem wiedzy o Unii Europejskiej, co dla nas, jako obywateli państwa członkowskiego jest bardzo ważne, gdyż ma wpływ na nasze codzienne życie.
Zajęcia w Szczawinie były pierwszymi z cyklu lekcji europejskich. Kolejne odbędą się we wszystkich gimnazjach na terenie naszej gminy.

(W.G.)

Data publikacji: 2011-11-09 15:58