Już wakacje!


27 czerwca dla 1.413 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli w Gminie Zgierz zabrzmiał ostatni dzwonek. Po wielu miesiącach ciężkiej nauki nastał upragniony czas wakacji.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Koniec roku szkolnego to doskonały czas na podsumowanie osiągnięć. Podczas uroczystych apeli najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia, były też listy gratulacyjne dla rodziców tegorocznych prymusów. Powody do dumy mogą mieć uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej, którzy uzyskali najlepszy wynik w powiecie zgierskim ze sprawdzianu klas VI oraz znaleźli się w gronie najlepszych uczniów szkół z województwa łódzkiego.

Razem z uczniami Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Grotnikach rok szkolny 2013/2014 pożegnali m.in.: Zastępca Wójta Gminy Zgierz Marek Kominak, Kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych UGZ Cezary Piotrowski, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury UGZ Wioleta Głowacka, o. Krzysztof Jezierski - Proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, Dyrektor Domu Dziecka w Grotnikach Sylwia Kalista, redaktor naczelna „Na Ziemi Zgierskiej” Małgorzata Klauzińska oraz delegacja samorządowców z Litwy z Wicemerem Rejonu Kupiškis Algirdasem Navickasem na czele (Rejon Kupiškis od 15 lat jest naszą gminą partnerską).

Podczas uroczystego apelu kilkudziesięciu najzdolniejszych uczniów grotnickiej szkoły odebrało świadectwa z czerwonym paskiem. Nie zabrakło występu chóru szkolnego „Leśne nutki”, specjalnie przygotowanego programu artystycznego oraz poloneza w wykonaniu maluchów i absolwentów gimnazjum.

Zastępca Wójta Gminy Zgierz oraz Kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych pogratulowali uczniom dobrych wyników w nauce oraz życzyli wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Po zakończeniu uroczystości, Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Grotnikach Maria Teresa Socalska zaprosiła gości z Litwy na spacer po terenie szkoły. Mówiła m.in. o osiągnięciach uczniów, licznych zajęciach dodatkowych, wspaniałym chórze, współpracy z ośrodkiem dla uchodźców. Goście zwiedzili m.in. przedszkole, salę informatyczno-matematyczną, stołówkę, wielofunkcyjne boisko i plac zabaw.

Delegacja litewska odwiedziła tego dnia również Świetlicę Wiejską w Jedliczu A. O życiu kulturalnym tętniącym w tym miejscu oraz środkach unijnych pozyskanych na jego adaptację opowiadali pracownicy Urzędu Gminy Zgierz.

M.K.
Data publikacji: 2014-06-30 15:31