Szkolenie na temat wniosków o płatność


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

16 listopada w siedzibie Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” w Parzęczewie odbyło się szkolenie na temat przygotowywania wniosków o płatność dla tzw. „małych projektów” dofinansowywanych ze środków europejskich w ramach osi LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pracownicy Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi omówili jak prawidłowo wypełnić wniosek o płatność i sprawozdanie z realizacji projektu. Przedstawili również prawidłowe wzory dokumentów finansowych, np. faktur, rachunków.

Poprawne przygotowanie wszystkich dokumentów finansowych, umów z wykonawcami, wniosków o płatność i sprawozdań jest niezbędne dla rozliczenia przyznanego dofinansowania z Unii Europejskiej.

Wskazówki uzyskane od pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy bezpośrednio weryfikują te dokumenty z pewnością pozwolą uniknąć wielu błędów i usprawnią proces rozliczenia projektów.

W szkoleniu skierowanym do aktualnych i przyszłych beneficjentów pomocy finansowej przyznawanej w ramach osi LEADER uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Zgierz oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.

A.F.

Data publikacji: 2011-11-17 14:18