Spotkanie wielkanocne gminnych zespołów


Na śniadaniu wielkanocnym 15 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej spotkały sie zespoły „Szczawinianki" i "Giecznianki" z kapelą ludową oraz Orkiestra Dęta i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Zgierz. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Zastępca Wójta Gminy Zgierz Marek Kominiak, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury Wioleta Głowacka, Kierownik Rejonowy Doradców w Zgierzu Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Anna Dąbrowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Barbara Polasińska i pracownicy GOK.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Przy pięknie przystrojonych stołach, Wójt Gminy Zgierz złożył życzenia radosnych, pełnych wiary i miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękował również artystom z wszystkich zespołów za ich wkład pracy w kultywowanie tradycji. Zespoły mają nowe repertuary, zasiliły je też nowe osoby, i coraz bardziej zachwycają publiczność.

Zaproszonym gościem była Anna Dąbrowska z ŁODR, która dziękując za zaproszenie gospodarzowi spotkania złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia smacznego jajka i mokrego dyngusa. W spotkaniu nie mogła uczestniczyć Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi Maria Kaczorowska, która przesłała życzenia świąteczne dla wszystkich uczestników spotkania oraz pogratulowała sukcesów naszym zespołom dziękując za kultywowanie tradycji i kultury naszego regionu.

Spotkanie było również okazją by obejrzeć przygotowaną wystawę ze strojami zespołów i zdjęciami z konkursów i występów.

Wioleta Głowacka


Data publikacji: 2014-04-18 12:45