Turniej Piłki Nożnej OSP z gminy Zgierz


8 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej w Białej odbył się Turniej Piłki Nożnej dla jednostek OSP z naszej gminy. Patronat nad imprezą objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Joanna Skrzydlewska i Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn z: Białej, Dąbrówki, Dzierzążnej, Kaniej Góry, Kęblin, Ustronia, Rogóźna i Szczawina. Rywalizacja była ogromna, nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny był wyjazd do Brukseli ufundowany przez Poseł Joannę Skrzydlewską.Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

Idea takiego turnieju zrodziła się w ubiegłym roku w OSP Biała. Jej celem była popularyzacja piłki nożnej na terenie gminy Zgierz, propagowanie zasad zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji, rozszerzenie oferty programowej adresowanej do OSP w zakresie rozwijania kultury fizycznej i sportu oraz integracja środowiska strażackiego i podnoszenie sprawności fizycznej strażaków.

Rozgrywki odbyły się w systemie pucharowym. Finał był bardzo emocjonujący dla drużyn i ich kibiców. Wśród kibiców byli: Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Mirosław Burzyński, radni: Paweł Pietrzak, Marek Telenda, Piotr Gadomski, Dariusz Sędzicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu mł. bryg. Waldemar Mrulewicz, Bronisław Matusz - operator kamery oraz mieszkańcy naszej gminy.

I miejsce zajęła drużyna z OSP Dąbrówka, II miejsce - OSP Kębliny, III miejsce - OSP Szczawin.

W trakcie turnieju było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dzieci zmagały się w konkurencjach sportowych i plastycznych, za swój trud otrzymywały również nagrody pocieszenia. Natomiast dorośli zmagali się w quizie europejskim. Każdy kto poprawnie odpowiedział na pytanie otrzymywał atrakcyjne nagrody przygotowane przez pracowników biura Poseł Joanny Skrzydlewskiej. Panie z KGW Biała przygotowały wspaniały chłodnik litewski i kiełbaski z grilla. Uczestnicy turnieju mogli również obejrzeć z bliska wozy strażackie i ich wyposażenie z PSP w Zgierzu i OSP w Białej. Strażacy ze Zgierza zrobili kurtynę wodna, która była nie małą atrakcją w ten upalny dzień nie tylko dla dzieci.

Dziękujemy patronom i sponsorom: Poseł Joannie Skrzydlewskiej za ufundowanie głównej nagrody, Poseł Agnieszce Hanajczyk za ufundowanie pucharów i Wójtowi Gminy Zgierz Zdzisławowi Rembiszowi za nagrody pocieszenie dla pozostałych drużyn.

Za pomoc w przygotowaniu turnieju dziękujemy również: mł. bryg. Waldemarowi Mrulewiczowi i dyrektor Szkoły Podstawowej w Białej Blance Hauke oraz paniom z KGW Biała.

Dziękujemy całemu składowi sędziowskiemu, w którym zasiadali: Marek Stępniak - przewodniczący składu, Krzysztof Zatorski, Paweł Pietrzak, Ireneusz Sobierajski, Rafał Engel, Marcin Osówniak, za bezinteresowne i charytatywne sędziowanie turnieju.

Był to pierwszy turniej zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarna w Białej. Chcemy, by takie imprezy wpisały się w kalendarz imprez gminnych. Po tym turnieju wynika, że impreza była potrzebna, by poznać się, zintegrować i dobrze bawić. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej za rok.

Wioleta Głowacka
Koordynator Turnieju

czytaj również tutaj

Data publikacji: 2012-07-11 12:41