Spotkanie opłatkowe gminnych zespołów muzycznych


11 grudnia 2013 r. w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków zespołów śpiewaczych: „Giecznianki” z Kapelą Ludową Zenona Rudnickiego i „Szczawinianki” oraz Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej.


Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

W wigilii uczestniczyli również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Barbara Polasińska z pracownikami oraz Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury Wioleta Głowacka.

„Giecznianki” przygotowały program artystyczny z kolędami, a wspólne śpiewanie przy wigilijnym stole było kolejną okazją do integracji gminnego środowiska artystycznego.

Nie zabrakło też życzeń świątecznych i noworocznych. Jako pierwszy złożył je gospodarz naszej gminy, Wójt Zdzisław Rembisz. Dziękując za współpracę w obecnym roku i gratulując odniesionych sukcesów, życzył zebranym, by święta były rodzinne, pełne ciepła i miłości, a nadchodzący 2014 rok przyniósł kolejne sukcesy i radość w życiu każdego człowieka.

Wójt zwrócił również uwagę na wielki udział zespołów w promocji naszej gminy na różnorodnych imprezach i festiwalach, nie tylko na gruncie gminnym, ale także powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Pyszne potrawy wigilijne przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczawinie, zaś ciasta panie z Koła w Giecznie.

W.G.
Data publikacji: 2013-12-16 15:34