Spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich


6 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz odbyło się spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich.


Aby przejść do galerii, kliknij na zdjęcie

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawicielki KGW z terenu gminy Zgierz na czele z Przewodniczącą Miejsko-Gminnej Rady KGW w Zgierzu Haliną Szymańską, Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Zastępca Wójta Gminy Zgierz Marek Kominiak, Skarbnik Gminy Zgierz Ewa Kubiak, Sekretarz Gminy Zgierz Bogusława Szczecińska, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Mirosław Burzyński, Przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Łodzi Zofia Wąsicka, Przewodniczący Rady Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Zgierzu Jan Błaszczyk, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Kultury UGZ Wioleta Głowacka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Barbara Polasińska oraz redakcja „Na Ziemi Zgierskiej”, pracownicy UGZ i GOK, którzy współpracują z kołami.

Wójt Gminy Zgierz podziękował Kołom Gospodyń Wiejskich za współpracę przy realizacji wielu przedsięwzięć oraz uroczystości gminnych.

Uczestnicy spotkania po złożeniu sobie życzeń świąteczno-noworocznych i podzieleniu się opłatkiem zasiedli do wigilijnego stołu. Królowały na nim tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez KGW ze Szczawina, Rosanowa, Proboszczewic i Kęblin. Stoły pięknie udekorowały panie z KGW w Dąbrówce Wielkiej.

Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Rozmawiano o kultywowanych zwyczajach wigilijnych. Była to też dobra okazja do wymiany przepisów na świąteczne potrawy.

Data publikacji: 2013-12-10 09:09