Warsztaty Kulinarne w Giecznie


 
Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii

4 listopada 2011 r. w Centrum Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej i Sportowej w Giecznie odbyły się Warsztaty Kulinarne, zorganizowane przez pracowników Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Urzędu Gminy Zgierz, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rosanowie.
 
W imieniu Wójta Gminy Zgierz uczestników warsztatów powitała Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Wioleta Głowacka, która następnie przedstawiła osiągnięcia pań z KGW, podkreślając ich wkład w promowanie gminy i nieocenioną pracę przy przygotowaniu wielu gminnych imprez.
Podczas warsztatów gospodynie z Rosanowa uczyły, jak zrobić kluski z mięsem i kapustę z koperkiem. Potrawy te zostały zakwalifikowane do konkursu Tygiel Smaków i uzyskały pozytywne wyniki badań przeprowadzonych przez Zakład Jakości Żywności Instytutu Biotechnologii Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego.
 
Przewodnicząca Koła Maria Gwarczyk przedstawiła jego historię. Mówiąc o największych sukcesach, wspominała również o problemach, z którymi panie się borykają, w tym o największym, jakim jest brak własnej, stałej siedziby.
Impreza kulinarna była otwarta dla wszystkich. Wśród przybyłych uczestników był Radny Rady Gminy Zgierz Marek Telenda, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lorenkach oraz sołtys i mieszkańcy Gieczna. Uczestnicy imprezy dzielili się własnymi spostrzeżeniami na temat prezentowanych potraw i różnych możliwościach ich przyrządzania. Warsztaty były miejscem wymiany nie tylko przepisów kulinarnych, ale okazją do bliższego poznania się.
Pod koniec warsztatów, dzięki wspólnym wysiłkom, uczestnicy zasiedli przy suto zastawionym stole do degustacji przyrządzonych potraw.
 
Podsumowaniem tego dnia była zgodna opinia, że Warsztaty Kulinarne powinny się wpisać w cykl imprez gminnych. My również bardzo się cieszymy, że inicjatywa spodobała się naszym mieszkańcom i chętnie wezmą udział w kolejnych zaplanowanych już na grudzień warsztatach wigilijnych.

(W.G.)

Data publikacji: 2011-11-09 15:28