Gminny Dzień Matki


23 maja w sali OSP w Dzierżąznej odbył się Gminny Dzień Matki. W części oficjalnej spotkania nasze zespoły: „Giecznianki" z kapelą ludową i „Szczawinianki”, zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do tak ważnego dnia dla każdej Matki.

Przejdź do galerii zdjęć tutaj

Życzenia zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień wraz z kwiatami na ręce Przewodniczącej KGW w Dzierżąznej Krystyny Jóźwiak złożył Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz.

Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Mirosław Burzyński w imieniu własnym i radnych gminy wraz z życzeniami przekazał kwiaty na ręce byłej Przewodniczącej KGW w Dzierżąznej Teresy Czaplińskiej.

Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Marcin Karpiński dziękując za zaproszenie i składając najserdeczniejsze życzenia przekazał kosz rozmaitości Przewodniczącej KGW w Dzierżąznej.

Przewodniczący Rady Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi Krzysztof Banasiak również złożył wszystkim matkom najserdeczniejsze życzenia, a kwiaty przekazał na ręce Przewodniczącej Miejsko-Gminnej Rady KGW w Zgierzu Haliny Szymańskiej.

W uroczystości Urząd Gminy Zgierz reprezentowali Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz, Kierownik Referatu Rozwoju, Kultury i Promocji Wioleta Głowacka. Wśród zaproszonych gości byli radni, przedstawicielki wszystkich gminnych KGW oraz reprezentanci gminnych jednostek OSP.

Po części oficjalne prowadzonej przez Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Barbarę Polasińską, gospodyni imprezy - Przewodnicząca KGW w Dzierżąznej - zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW w Dzierżąznej. Była również możliwość degustacji różnych potraw przygotowanych przez „Bar myśliwski” w Zgierzu.

W trakcie uroczystości również dzieci z zespołu Raindrops umiliły mamom ten piękny dzień.

Organizatorem gminnych obchodów Dnia Matki był Wójt Gminy Zgierz, KGW i OSP w Dzierżąznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej.

Wioleta Głowacka
Data publikacji: 2014-05-29 14:53